П`ятниця, 19.04.2024, 14:18
Вітаю Вас, Гість

Прийом до дитячого садка

Дошкільний навчальний заклад задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти. Забезпечує першочерговий прийом до дошкільного навчального закладу дітей, які мешкають на закріпленій за дошкільним навчальним закладом території, а при наявності місць незалежно від місця проживання.
Перелік вулиць, які обслуговує Сквирський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 – дитячий садок»: Леніна, Котовського, Корольова, Архітектурна, П.Осипенко, Декабристів, Мельника, 60-річчя Жовтня, 40-річчя Жовтня, Р.Люксембург, Самгородоцька, Будьоного, Кібенка, Селекційна, Кононівська, Шовковична; провулки: Архітектурний, Кривоноса, Цегельний, Ковельмана, Яровий, Слобідський; с. М.Єрчики.

Прийом дітей здійснює директор Свирського НВК - Вигівська Алла Дмитрівна.

Дні прийому:

  • вівторок 14:00 - 16:00, 
  • четвер 12:00 - 16:00.

Для зарахування дитини в садочок необхідні такі документи:

  1. Заява батьків.
  2. Медична картка дитини (форма 26/о); 
  3. Свідоцтво про народження дитини (копія);
  4. Паспорт одного з батьків (копія 1, 2, 11 сторінки).
  5. Направлення відділу освіти Сквирської РДА

 

Порядок оформлення медичної

картки дитини (форма 26/о)

  • У дитячі садки оформляються всі діти, які не мають протипоказань по стану здоров'я. 
  • Підготовка дітей здійснюється лікарем-педіатром дільничним, медичною сестрою дільничною, медичною сестрою кабінету здорової дитини. 
  • Обов'язковий медичний профілактичний огляд за участю лікаря-педіатра, стоматолога, логопеда (інші спеціалісти за показаннями) та диспансеризацію дитини, лабораторні дослідження (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз). 
  • Дані про профілактичні щеплення (форма № 063/о). 
  • Проведення планових профілактичних щеплень пропонується завершити не менш, як за 1 місяць до початку відвідування дошкільного навчального закладу. 
  • Питання про направлення до дошкільного навчального закладу дітей груп ризику, а також дітей з хронічною патологією та вродженими вадами розвитку вирішуються індивідуально за участю лікарів-спеціалістів. 
  • Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією. 
  • Вся документація повинна бути підписана дільничим лікарем, завідуючим педіатричним відділенням. 
  • Документи повинні бути завірені печаткою закладу, який їх оформляє.

 

Чи мають право неповнолітні особи забирати своїх братів і сестер з дошкільного навчального закладу?

Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (із змінами, далі – (сімейний кодекс) батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (із змінами, далі – Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до Закону № 2402.
У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (із змінами, далі – Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.
Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.
Тобто, вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров'я тощо.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами, далі – Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.
Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.
3 огляду на це, забирати з дошкільного навчального закладу своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.